Як заспокоїти істерику дитини

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Сім'я & Відносини

У розвитку дитини є декілька кризових періодів, в які він особливо емоційно нестійкий, що часто призводить до істерик, які доставляють клопоти не лише мами, але і малюкові. Причиною може бути все що завгодно, від сильного переляку до відмови купити нову машинку. Універсального рецепту протидії цій поведінці немає, кожна дитина індивідуальна. Але є кілька методів, які можуть виявитися дієвими при таких істериках.

Вам знадобиться:
- Уміння аналізувати ситуацію;
- Терпіння.

1. Якщо у вашої дитини трапилася істерика, важливо зберігати при цьому спокій і не дратуватися. Діти дуже добре почувають мамині емоції. Усвідомте, що дитина не намагається вами маніпулювати, він просто не може впоратися зі своїми почуттями, так як його мозок ще недостатньо розвинений для цього.

2. Якщо істерика трапилася в людному місці, постарайтеся забезпечити собі і маляті хоч якесь усамітнення - зайві глядачі тут абсолютно ні до чого. Часто вони ще й хочуть висловити свою думку, чим можуть ще сильніше загострити обстановку.

3. Сядьте поряд з дитиною так, щоб ваші очі виявилися на одному рівні з його очима. Можна взяти руки дитини в свої, якщо він на це погодиться. Покажіть дитині, що ви з ним разом, що хочете зрозуміти його і допомогти йому розібратися в собі.

4. Позначте почуття, яке відчуває дитина зараз. Скажіть «ти засмучений», «ти злякався», може бути, щось інше, в залежності від ситуації. Інтонації повинні бути не питальними, а саме стверджувальними, важливо показати, що ви розумієте почуття дитини. Можна спробувати уточнити причину розладу, використовуючи ті ж самі ствердно-співчутливі інтонації, це може спрацювати, але може і не дати результату, якщо дитина на емоційному взводі.

5. У більшості випадків, після таких дій істерика дитини переходить або в заспокоєння, або в розстроєні сльози. У цей момент обійміть дитини, скажіть, що ви йому співчуваєте, що ви шкодуєте його.

6. Постарайтеся домовитися з дитиною про те, як залагодити цю ситуацію. Можливо, в деяких питаннях коштує поступитися, або ж є якась альтернатива, яку можна запропонувати. Це не означає, що потрібно у всьому потурати дитині, але є ситуації, в яких можна поступатися. Якщо ж ви вважаєте, що такої можливості немає, поясніть дитині, чому саме ви не готові здійснити його бажання.

7. Подумайте, може бути, причина такої поведінки криється не в тому, через що сталася істерика. Трапляється, що дитина починає дуже нервово реагувати на будь-які дрібниці, коли відчуває голод, втомився або хоче в туалет. При цьому він не розуміє, чому взявся дискомфорт, і не може адекватно реагувати на ваші дії. Варто прибрати цей дискомфорт, як поведінка дитини тут же змінюється. Надалі, стежте заздалегідь за тим, щоб дитина була сита і відпочив.

8. Після того, як дитина заспокоїться, допоможіть йому дати вихід емоціям. Можна побігати, потанцювати, пострибати на ліжку. Це також допоможе і вам скинути емоційне напруга....

Відповідь на запитання: Як заспокоїти істерику дитини