Як скласти меню в дитячому садку

Posted by Admin on 20-05-2013, 00:33 in Сім'я & Відносини

Складаючи меню для організованих дитячих колективів, необхідно придбати затверджений на законодавчому рівні Збірник рецептур страв і кулінарних виробів для дитячого садка. Він є технічною документацією, що містить норми закладок інгредієнтів, виходу напівфабрикатів і готових страв.

Вам знадобиться:
Збірник рецептур страв і кулінарних виробів для дитячого садка
Комп'ютер
Софт для складання технологічних карт

1. Вибирайте для сніданку страви з відповідного розділу Збірника рецептур. З урахуванням фізіологічних потреб дитини, сніданок може складатися з каші, омлету, сирників, сирної або овочевий запіканки. З напоїв можна вибрати чай з цукром, кава з молоком або какао. Важливо, щоб білкові і вуглеводні сніданки чергувалися, а страви не повторювалися протягом тижня.

2. Складайте меню обіду з урахуванням чотирьох курсів. У багатьох дитячих садках ігнорують салати, але дієтологи вважають це грубим порушенням. Дитячий обід повинен починатися з 50-70 г салату зі свіжих овочів, в якій би сезон не вироблялося харчування. Краще заправляти ці салати рослинним маслом, а не сметаною. Майонез і соєвий соус в дитячому харчуванні повинні бути виключені.

3. Заплануйте в меню мінімум 5 супів. Краще - в два рази більше, і якщо вони будуть повторюватися з інтервалом в два тижні (з урахуванням 5-денної роботи дитячого садка). Обов'язково включайте свіжі щі, борщ, юшку, овочеві супи і супи-пюре. Уникайте розсольнику, солянок і інших, що містять солоні або пряні інгредієнти. Також не варто включати в меню дитячого саду супи, зварені на основі грибних відварів (гриби взагалі краще виключити).

4. Введіть не менше 10 поєднань других страв. М'ясо краще давати дітям Мелкокусковие (гуляш) або рубане (тефтелі, зрази). Бажано уникати таких способів термічної обробки як жарка, віддаючи перевагу гасінню та запіканню. Птицю необхідно вибирати пісну, поєднуючи її з овочевими пюре. До м'яса також допускаються крупи - рис та гречка. Рибу гарнірують товченим картоплею. В якості другої страви допускаються запіканки. З напоїв - соки, киселі, компоти.

5. Розробіть меню полуденка. Страви мають бути невеликими за обсягом і не дуже калорійними. Ідеальним варіантом можуть служити запечені фрукти - яблука, груші. Якщо на обід був овочевий гарнір - для полуденка можна вибрати рисову запіканку з солодкою підливкою з сухофруктів. Користуються популярністю і вироби з сиру - тільки стежте, щоб в цей день вони не пропонувалися на сніданок....

Відповідь на запитання: Як скласти меню в дитячому садку