Як зберегти здоров'я школяра

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Сім'я & Відносини

Перевтома і проблеми зі здоров'ям, на жаль, вже не рідкість серед сучасних школярів. Виною тому надмірні навантаження і стрес. Батьки повинні правильно організувати життя своєї дитини, щоб зберегти його фізичне і психологічне здоров'я.

1. Розробіть чіткий розпорядок дня і намагайтеся його дотримуватися. Режим дня дисциплінує і допомагає грамотно розподілити час на працю і відпочинок. Дитина повинна вчасно лягати спати, хороший повноцінний сон відновить сили школяра.

2. Слідкуйте за харчуванням дитини. Їжа повинна бути смачною, повноцінної і багатої вітамінами та мікроелементами. Кожен день в дитячому меню повинні бути присутніми фрукти і овочі, а вживання риби забезпечить організм фосфором і допоможе головному мозку краще функціонувати. Готуйте свіжу їжу самостійно, уникайте надмірного вживання напівфабрикатів, здобної випічки, солодких газованих напоїв і фаст-фуду. Підтримайте дитячий організм комплексом вітамінів, тільки заздалегідь проконсультуйтеся з лікарем. Доктор після огляду підбере препарат, який необхідний саме вашій дитині.

3. Не вимагайте багато від школяра. Постійний страх покарання за погані оцінки може спровокувати стрес у дитини. Хваліть його за всі досягнення і допомагайте розібратися в складних завданнях. Пояснюйте складну тему, показуйте наочно, але не робіть домашнє завдання за дитину. Придумайте заохочення за добре написану контрольну роботу, тим самим ви будете стимулювати учня до нових досягнень. Якщо дитина захоплюється певним предметом, купіть йому додаткову літературу по темі, що цікавить, сходіть в музей або подивіться пізнавальний документальний фільм.

4. Рух - це життя, тому стежте за тим, щоб ваш школяр вів активний спосіб життя. Обмежте час, який він проводить за комп'ютерними іграми і перед екраном телевізора. Запишіть дитину в спортивну секцію, ходіть усією родиною на ковзанку або катайтеся на велосипедах. Помірна фізична активність і прогулянки на свіжому повітрі насичують мозок киснем, зміцнюють організм і поліпшують настрій.

5. Правильно організуйте робоче місце для виконання домашніх завдань. Можна придбати звичайний письмовий стіл, але з часом школяр попросить вас подарувати йому комп'ютер. Тому відразу купите в дитячу зручний комп'ютерний стіл і стілець з регулюється спинкою. Забезпечте гарне освітлення в кімнаті. Вибрати настільну лампу з функцією регулювання світла. Місце для навчання повинно бути обладнане достатньою кількістю полиць і ящиків для зберігання всіх шкільного приладдя....

Відповідь на запитання: Як зберегти здоров'я школяра