Як заспокоїти гіперактивної дитини

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Сім'я & Відносини

Гіперактивність - це не хвороба, а стан нервової системи дитини, тому не слід ставитися до нього як до хворого. Батькам потрібно навчитися заспокоювати гіперактивного малюка, і направляти його невгамовну енергію в мирне русло, виробивши для цього послідовну лінію поведінки.

1. Дотримуйтесь чіткий розпорядок дня. Гіперактивний дитина повинна приймати їжу, гуляти і лягати спати в один і той же час, щоб запобігти можливості перезбудження.

2. Привчіть себе спілкуватися з дитиною спокійно, уникайте наказів, окриків, а також емоційно піднесених інтонацій, щоб дуже сприйнятливий і чутливий малюк не приєднався до вашого настрою.

3. Обов'язково пропонуйте альтернативу, коли-небудь забороняєте. Наприклад, якщо гіперактивний малюк рве книжку або шпалери на стіні, запропонуйте йому стару газету, якщо жбурляє іграшки - М'ячик. Промовите вголос правила: «Іграшки кидати не можна, але якщо хочеш кинути що-небудь, ось тобі м'яч», «Шпалери рвати не можна, але спробуй порвати газету, а потім склади в пакетик обривки ».

4. Захистіть дитину від перегляду телевізійних передач і тривалих занять на комп'ютері.

5. Відвідуйте разом басейн або іншу спортивну секцію. Фізичні вправи допоможуть виплеснути надлишок енергії і будуть дуже корисні дитині. Але стежите за тим, щоб він не перевтомлюватися.

6. Кожен вечір гуляйте з дитиною. Під час прогулянки поцікавтеся його проблемами, уважно вислухайте і підтримаєте. Розмірений крок і свіже повітря допоможуть йому заспокоїтися.

7. Зробіть маляті на ніч теплу ванну з додаванням заспокійливих трав, якщо, набігавшись за день, він не може заснути. Почитайте йому улюблену книжку або включіть тиху спокійну музику.

8. У важкій ситуації, коли дитина засмучений і збуджений, обійміть її, притисніть до себе, погладьте по голові - в динаміці це дає позитивний ефект, оскільки фізичний контакт дуже важливий для таких дітей.

9. І, головне, частіше кажіть дитині, що він дуже вам доріг. Впевненість у тому, що їх приймають і люблять такими, які вони є, незалежно від вчинків і поведінки, особливо необхідна гіперактивним дітям....

Відповідь на запитання: Як заспокоїти гіперактивної дитини