Як поліпшити сон дитини

Posted by Admin on 7-09-2013, 01:34 in Сім'я & Відносини

Здоровий сон - складова гарного настрою і міцного здоров'я, чи не так? Чому молоді мами такі виснажені, втомлені і пониклі? Тому що вони не висипаються, нічого не встигають і весь час клопочуть над малюком. Всі твердять, що мамі потрібно спати вдень і вночі разом з дитиною, щоб швидше відновитися після пологів і адаптуватися до нової ролі. Мама ж не проти, а дітки-то не сплять. Денний сон переривається плачем, а нічний годуваннями, однак, є багато порад, як поліпшити сон дитини. Спробуйте!

Вам знадобиться:
Енциклопедія по догляду за дітьми, зволожувачі повітря, нічник, іграшка, піжама, книга казок, безмежне терпіння і любов.

1. Свіже повітря благотворно впливає на сон людини. Гуляйте подовше, добре провітрюйте приміщення. У задушливій і курній кімнаті важко засинати, сон стає тривожним. Якщо повітря занадто сухий - придбайте зволожувач повітря або кімнатний фонтанчик. У період, коли в будинках включають опалення, у більшості діток з'являється нежить - організм не встигає звикнути до зміни повітря. Щоб полегшити дихання і освіжити кімнату, візьміть банний рушник, гарненько змочіть, злегка відіжміть і повісьте на двері або на батареї.

2. Облаштуйте місце для сну. Якщо малюк спить у ліжечку, значить ніщо не повинно заважати йому. Тобто ніякі іграшки-пищалки-розмальовки не повинні бути в ліжку. Винятком може бути один предмет, а саме лялька чи ведмідь, з яким дитина спить. Причому спить щодня, і іграшка стає обов'язковою умовою в підготовці до сну.

3. Одяг для сну. Дитина не повинна перегріватися або замерзати у сні, це перше. А друге, той одяг, в якій малюк спить, не повинна використовуватися днем. Необов'язково купувати піжаму, можна спати в улюбленій футболці або сорочечці. Ковдра вибирайте відповідно до пори року, не вкутуйте дитини і не сковуйте його рухів.

4. Освітлення. Вночі краще користуватися нічником з м'яким світлом, що розсіюється, великі люстри включати накладно, а без світла в певний період дітки просто бояться спати. Вдень можна закривати штори, для малюка це буде, немов «дзвіночок», що прийшов час для тихої години.

5. Тиша. Про ніч можна не згадувати, жодна нормальна людина не виспиться, якщо хтось шумить. Ситуація з денним сном - спірна. Всі дітки різні, ви можете розмовляти, займатися своїми справами, дивитися телевізор, а дитина буде спати. А інші батьки сидять як миші, поки чадо спить. Обидва варіанти не зовсім вірні, от якщо поєднати, вийде чудово.

6. Час неспання повинно бути насиченим, активні ігри, переодягання, годування, веселі пісні, танці і цілий мішок забав. Втомлений дитина засинає з легкістю. Груднички сплять спокійно, коли задоволені всі їхні потреби. Перевірте, щоб малюк був ситий, переодягнений і спокійний.

7. Створіть традицію відходу до сну. Вона включає щоденні ритуали, такі як прийняття ванни, склянку теплого молока, добра казка, прочитана мамою, улюблена плюшева іграшка під боком. Так легше налаштуватися на відпочинок. Увечері, за годину-півтора до сну, не дозволяйте дитині «скаженіти», перезбудження малюк швидше розкапризується, ніж засне....

Відповідь на запитання: Як поліпшити сон дитини