Як помити голівку

Posted by Admin on 9-08-2013, 04:20 in Сім'я & Відносини

Миття голови є важливою складовою догляду за дитиною. Для молодих батьків ця процедура не є простою. Будь неправильний рух може викликати у малюка негативні емоції, а згодом закріпити негативне ставлення до миття голови. Тому тут важливо дотримувати послідовність.

Вам знадобиться:
- Дитячий шампунь;
- Ванночка;
- Гірка;
- Водний термометр.

1. Обполосніть дитячу ванну теплою водою, поставте на два стільці або на ослін. Перевірте стійко вона стоїть. На дно покладіть пелюшку або гірку - спеціальне пристосування для підтримки малюка.

2. Налийте у ванну теплої води, виміряйте температуру водяним термометром. Вона повинна становити 36-37 градусів.

3. Опускайте малюка у ванночку повільно, поки водою не покриються плічка і груди. Використання гірки полегшить миття голови: дитина зможе вільно лежати, а ви лише притримуйте його лівою рукою. В іншому випадку голова дитини повинна лежати на ліктьовому згині вашої лівої руки. Добре, якщо в цьому випадку хтось надасть вам допомогу - буде тримати малюка.

4. Спіньте дитяче мило або шампунь, Нанесіть на шкіру голови круговими рухами ніжно торкаючись. Використовуйте для цієї мети тільки спеціальні миючі засоби, уважно на етикетці прочитайте рекомендації по використанню. На хорошому дитячому шампуні завжди повинен бути вказаний вік, з якого його можна застосовувати.

5. Якщо на голові дитини утворилася коричнева скоринка, перед миттям намажте шкіру стерилізованим рослинним маслом. Залиште на 40-50 хвилин, а потім вже мийте голову шампунем. Скориночка сама відійде.

6. Змийте шампунь з головки дуже обережно - від потилиці до чола. Слідкуйте за тим, щоб вода з миючим засобом не потрапила в очі. Для дітей постарше можна використовувати щиток для захисту очей. Принцип миття голови у дитини після півроку такий же, тільки дитина вже сидить у ванні.

7. Обполіскуйте ретельно волосся, особливо довге, в іншому випадку вони будуть плутатися, а кінці - сіктися.

8. Покажіть малюкові на прикладі іграшки чи братика (сестри), що миття голови - не така вже страшна процедура. Прочитайте вірші, розповіді про користь водних процедур. Після проведіть бесіду на дану тему.

9. Пограйте з дитиною під час купання. Спіньте шампунь на волоссі, зробіть за допомогою них на голові фігурки, Покажіть результат маляті в дзеркалі. Миття голови перетвориться на захоплюючу гру....

Відповідь на запитання: Як помити голівку