Як збільшити вагу дитини

Posted by Admin on 27-05-2013, 03:07 in Сім'я & Відносини

Сучасна педіатрія рідко стикається з таким явищем, як недобір ваги. На щастя, війни і природні катаклізми обходять нашу країну стороною. Тому більшість дітей здорові і відмінно набирають вагу. Більш того, сильно зросла кількість малюків, вже c перших років життя страждають від надмірної ваги. Однак випадки недобору ваги таки зустрічаються в лікарській практиці.

1. Якщо педіатр діагностував у дитини недобір ваги, приводу для паніки немає. Спочатку зверніть увагу на комплекцію мами і тата. Якщо батьки невисокого зросту, худенькі, астенічного типу, значить, малюк просто опинився під впливом спадковості. І ніякого недобору ваги немає. Просто крихітка по статурі трохи легше і менше однолітків.

2. Якщо вага батьків дитини знаходиться в межах норми, а малюк не добирає в кілограмах, потрібно переглянути його харчування. Можливо, в раціоні маляти не вистачає жирів і вуглеводів. Або присутній надлишок білкової їжі. Для перетравлення білка потрібно багато енергії, тому обов'язково давайте дитині вуглеводомістких продуктів - злаки, овочі, Фрукти.

3. Якщо збільшити вагу дитини самостійно не вдається, зверніться до лікаря. Можливо, малюк трохи відстає в розвитку. Це можна успішно лікувати за допомогою медикаментозних засобів і фізичних вправ. А правильно підібрана, узгоджена з медиками, висококалорійна дієта допоможе швидко збільшити вагу дитини.

4. Якщо дитина ще зовсім маленька, харчується грудним молоком, І при цьому не набирає у вазі, це так само привід для візиту до педіатра. Швидше за все, обстеження доведеться пройти і мамі. Нерідкі випадки, коли в молоці жінки бракує необхідних елементів для розвитку і зростання малюка. Тоді крихту переводять на штучне вигодовування. Сучасні молочні суміші забезпечують дитину всіма необхідними елементами для повноцінного харчування. Можливо, доведеться спробувати декілька видів поживної суміші, щоб підібрати ту, яка підходить малюку. Як тільки ви знайдете продукт, який дитина буде вживати в їжу із задоволенням, він відразу почне набирати у вазі.

5. Якщо дитина занадто активний, то в недоборі ваги немає нічого дивного. Просто всі калорії, отримані з їжею, він тут же витрачає в русі. І якщо здоров'я малюка при цьому не страждає, він веселий, активний, і зі стільцем все в порядку, то сильно міняти його раціон не варто. Додайте додатковий прийом їжі між полуднем і вечерею або між сніданком і обідом. Але не в якому разі не перегодовуйте дитини, не змушуйте його є, якщо він не хоче.

6. Багато дітей ближче до підліткового віку починають швидко рости, витягатися вгору. При цьому здається, що дитина сильно схуд. Насправді це не так. Просто він став вище, пройшла дитяча пухкість, і стало здаватися, що чадо сильно втратило у вазі. Не хвилюйтеся. Більшість підлітків успішно переживають цей період, і до 17-19 років відновлюють нормальну вагу. Просто збільште кількість їжі, яку ви зазвичай давали дитині. Слідкуйте, щоб у раціоні було достатньо м'яса і овочів. Юнаки 14-17 років повинні споживати не менше 3200 кКалл на добу. Дівчата - 2800 кКалл. А якщо дитина активно займається спортом, кількість споживаної енергії має бути збільшено в півтора - два рази.

7. Швидше за все, нічого страшного в недоборі ваги немає. Але якщо дитина відмовляється від їжі, став млявим, малорухливим, різко схуд - це може бути ознакою серйозного захворювання. Тому при появі цих симптомів не тягніть із зверненням до лікаря. Вчасно проведена терапія і повноцінне харчування, обов'язково допоможуть вашому малюку набрати вагу....

Відповідь на запитання: Як збільшити вагу дитини